Saltar al contingut Saltar a la navegació Informació de contacte

L'Ajuntament

Alcaldia i Consistori

Composició del Consistori

Alcaldessa i regidors de Vilafant, des de el 15 de juny del 2019

Alcaldia

Alcaldessa
Consol Cantenys i Arbolí - ccantenys@vilafant.cat

Regidors de govern

1r Tinenta d'Alcaldia
Montse de la Llave - mdelallave@vilafant.cat
Àrees d'Educació, Salut i Protecció Civil

2a Tinent d'Alcaldia
Fco. J. Marín i Estany - fmarin@vilafant.cat
Àrees d'Hisenda, Via Pública, Festes Populars i Entitats

3r Tinent d'Alcaldia
Xavi García -  xgarcia@vilafant.cat 

Àrees de Medi Ambient, Patrimoni, Cultura i Gent Gran

4t Tinent d'Alcaldia
Cèsar González i Crespo - cgonzalez@vilafant.cat
Àrees de Joventut, Esports, Noves tecnologies, Comunicació i Promoció Econòmica


Regidors de l'Oposició


Regidor
Sergi Palomeras i Ferran - spalomeras@vilafant.cat

Regidora
Maria Vidal i Hurtós - mvidal@vilafant.cat

Regidor
Albert Serrats - aserrats@vilafant.cat

Regidora
Anna Pastoret i Martín - apastoret@vilafant.cat

Regidor
Rafel Renart - rrenart@vilafant.cat

Regidora
Roser Sendra i Grau - rsendra@vilafant.cat
 
Regidora
Rebeca López - rlopez@vilafant.cat

Regidor
Serafín Pérez - sperez@vilafant.cat

 

 

 

 

Agermanament amb Rovetta

 

Rovetta - Vilafant

Orígens de l'agermanament:

La possibilitat d'aquest agermanament entre Rovetta i Vilafant va sorgir arran d'una visita d'una delegació al nostre poble, durant el passat mes d'abril 2003, encapçalada pel Sr. Mauro Marinoni, alcalde de Rovetta.

 

Vista aèria de Rovetta

El mes d'agost següent una delegació del Consistori de Vilafant va visitar Rovetta per conèixer-los i establir els primers passos cap a l'agermanament que ens proposaven. Paral.lelament es va començar a establir connexions amb els Fons Europeus per tal de poder sol.licitar ajudes econòmiques pel futur agermanament.

 

Els alcaldes de Rovetta i Vilafant a la visita del mes d'agost a Rovetta. I on és Rovetta?

Rovetta és un poble de 3.500 habitats amb tres nuclis urbans situat en una de les valls dels Pre-Alps. És una població situada a prop de 40 km de Bergamo (capital de la província) i a uns 90km de Milà (capital de la Llombardia).

 

I què farem al respecte?

En tot agermanament es busca un intercanvi de vivències entre dos pobles per aprendre'n mútuament i adonar-nos sobre la necessitat de cooperació entre els diferents pobles, el respecte per les cultures pròpies, les relacions humanes i el medi ambient entre d'altres.

Com és lògic, la primera activitat a realitzar conjuntament és que els nostres ciutadans es coneguin...

El calendari previst pel primer any (2004) és un viatge subvencionat a Rovetta pels ciutadans de Vilafant per Setmana Santa (del 7 al 10 d'abril) i un viatge de ciutadans de Rovetta a Vilafant al mes de setembre (del 9 al 12 de setembre).

 

I per què ens han triat a nosaltres?

Un poble veí de Rovetta, Onore, està agermanat amb Garriguella des de fa un parell d'anys.

Com l'experiència ha estat molt positiva per totes dues poblacions, Rovetta també ha volgut agermanar-se amb una població altempordanesa.

 

I si hi estem interessats què hem de fer?

Si esteu interessats, només cal emplenar un qüestionari que podeu baixar-vos-el aquí, emplenar-lo i portar-lo a l'Ajuntament, o bé escriure un correu-e on inclogui les dades sol.licitades a serveispersones@vilafant.cat.

 

 

 

Document Actions